DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. DYO Akademi Bölümü

Hakkımızda

DYO Akademi Müdürlüğü; ülkemizin nitelikli işgücünü artırıcı faaliyetlere katkı amacıyla kurulmuştur. Yönetmeliklere uygun çalışmalar yaparak, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından kabul edilen asgari normlara uygun seviyenin ölçümünü yaparak, yeterlilik kapsamında belgelendirme sürecini yürütür.

Farklı meslek gruplarından seçmiş olduğu, tarafsız Komite üyeleri ile; adil, eşitlikçi, bağımsız, güvenilir bir sistem oluşturmuş ve Politikasında bunu belirtmiştir.

"11UY0023-3 İnşaat Boyacısı Ulusal Yeterliliği kapsamında, 12UY0057-3 Isı Yalıtımcısı Ulusal Yeterliliği kapsamında, Sınava katılmak isteyen kişilerden herhangibir eğitim ve deneyim şartı aranmamaktadır. Sınav ve değerlendirme süreçlerinde yer alan kişinin, önceden eğitim almış olması; sınavın daha öncelikli yapılması, kolay olması, ucuz olması... gibi hiçbir şekilde avantaj sağlamaz."


ULUSAL YETERLİLİKLERDE SINAV VE BELGELENDİRME

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Dyo Akademi Bölümü, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma antlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO / IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız.

Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız.

DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Dyo Akademi Bölümü, 13.01.2014 tarihinde AB-0052-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 21.04.2014 tarihinde YB-0021 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

MYK Yetki Belgesi için tıklayınız.


BELGELENDİRMEYE ESAS ALINAN STANDART:TS EN ISO / IEC 17024 PERSONEL BELGELENDİRME KURULUŞLARI İÇİN GENEL ŞARTLAR

Akreditasyon Kapsamı için lütfen tıklayınız.

Akreditasyon Kapsamı Eki için lütfen tıklayınız.

Vidco